Meksyk - EMIRtravel

Przejdź do treści

Menu główne:

Oferta wyjazdów
PIELGRZYMKA MEKSYK
Szlakiem wiary, historii i piękna przyrody
15-29.11.2020


DZIEŃ 1:
Przylot do Meksyku, transfer do hotelu, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do Miasta Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata- Museo de Antropología y Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, gdzie znajdują się sławne „pływające ogrody”. Rejs gondolami w rytm muzyki mariachi. Obiad na mieście. Nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Spacer mieście Puebla – 160 km: Katedra, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca 500 km i  zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg w Oaxaca.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban 10 km. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule 30 km, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiad. Nocleg w Tehuantepec 260 km.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero 300 km, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula 50 km, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religii szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan 10 km. Kolacja i nocleg w San Cristóbal de las Casas.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Spacer po kosmopolitycznym mieście San Cristóbal, w którym kultury indiańskie mieszają się z kulturami z innych części świata tworząc jedną całość. Zjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul i Misol-Ha. Możliwość kąpieli                                   i odpoczynku. Kolacja i nocleg w Palenque 280 km.

DZIEŃ 8:
Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche 350 km, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Uxmal 200 km.

DZIEŃ 9:
Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun 120 km. Przesiadka na łodzie i wyprawa w poszukiwaniu różowych flamingów, ptactwa, przejazd namorzynowym tunelem. Krótki odpoczynek na plaży. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Meridzie 90 km.

DZIEŃ 10:
Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal 70 km, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza 120 km: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Cancun 200 km, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.

DNI 11-13:
Odpoczynek all inclusive.

DZIEŃ 14:
Ostatnie chwile odpoczynku. Transfer na lotnisko w Cancún i wylot z Meksyku.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego