Jordania - EMIRtravel

Przejdź do treści

Menu główne:

Oferta wyjazdów
JORDANIA
JERASH – AMMAN – MADABA– PETRA - MORZE MARTWE – MADABA – KARAK – WADI RUM – MACHERONT
27.03-03.04.2020
1 dzień
KRAKÓW - AMMAN
Zbiórka na lotnisku w Krakowie, odprawa biletowo bagażowa, przelot do Ammanu. Przejazd do hotelu w Ammanie na zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
AMMAN - JERASH – AMMAN
Śniadanie. Wyjazd do Jerash. To stanowisko archeologiczne obejmuje ruiny jednego  z najlepiej zachowanych na świecie rzymskich miast z okresu starożytności. Do najważniejszych zabytków należą: Świątynia Artemidy, Zeusa, owalne forum czy nimfeum. Zobaczyć można również pozostałości z okresu bizantyjskiego, jak ruiny kościołów św. Kosmy i Damiana. Przejazd do Ammanu- zwiedzanie miasta: ruiny cytadeli El Qasr, teatr rzymski, meczet El Hussein. Obiadokolacja i nocleg  w Ammanie.

3 dzień
AMMAN - GÓRA NEBO – MADABA – PETRA
Śniadanie, wjazd z Ammanu w kierunku góry Nebo (domniemane miejsce śmierci Mojżesza), z której Mojżesz wraz z Izraelitami ujrzał Ziemię Obiecaną. Przejazd do Madaby – miasta rozsławionego w okresie bizantyjskim, jako jeden z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe, bizantyjskie mozaiki                    w Cerkwii św. Jerzego. To tam znajduje się Mapa z Madaby – mozaika z VI w. zbudowana z około 2 milionów elementów. Przejazd do miasta Wadi Musa, w której znajduje się Petra, nad którym górują wzniesienia Es Szara ze szczytem Aarona – brata Mojżesza. Wizyta przy tzw. źródle Mojżesza. Następnie obiadokolacja i nocleg w Wadi Musa.

4 dzień
PETRA – AQABA
Śniadanie, zwiedzanie perły turystycznej Jordanii – Petry: ruiny Twierdzy Nabatejczyków. Zwiedzanie Petry – wykłutego w skale miasta Nabatejczyków – najsłynniejszego zabytku pustyni. Drogę do różowego miasta, położonej na szlaku karawanicznym między dwoma morzami Martwym i Czerwonym, pokonuje się wąskim wąwozem Siq. Liczne płaskorzeźby, kapliczki oraz pozostałości po systemach doprowadzających wodę do miasta wprost zachwycają. Przy wyjściu z wąwozu można zobaczyć: skarbiec, katakumby królewskie, teatr rzymski, Bramę Themenos, skały Dżinów, pomnik Niszy, ulicę Fasad, grobowce. Przejazd do Aqaby nad Morzem czerwonym, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5 dzień
AQABA – WADI RUM
Śniadanie, czas wolny w hotelu. Około południa wyjazd na pustynię Wadi Rum - to niecodzienny widok różowej pustyni. Przygoda na pustynnym safarii z wehikułami pustyni. Czerwona dolina Wadi Rum na pustyni jest jedną z największych jordańskich atrakcji, słynie z przepięknych widoków     i wyjątkowych krajobrazów. Po zaledwie dwugodzinnym Jeep Safari znajdziemy się w miejscu, które przypomina zupełnie inną planetę. Nie bez powodu Wadi Rum w filmach często udaje “Czerwoną Planetę”. Dolina leży wśród granitowych i zbudowanych z piaskowców przedziwnych formacji i skał, a jej rozległy obszar daje poczucie całkowitej wolności. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
AQABA – MACHERONT – AL. KARAK – MORZE MARTWE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do jednej z twierdz króla Heroda Wielkiego – Macheront, gdzie został ścięty św. Jan Chrzciciel podczas uczty urodzinowej Heroda Antypasa. Przejazd do Al Karak. Wizyta w ruinach zamku krzyżowców, słynnym Al.
Karak. Twierdza została zdobyta po rocznym oblężeniu przez samego Saladyna. Przejazd do hotelu nad Morzem Martwym, zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg.
7 dzień                                                                                                                                                    
MORZE MARTWE
Śniadanie. Wypoczynek w hotelu, czas na relaksacyjną kąpiel w leczniczym Morzu Martwym. Kolacja oraz nocleg.

8 dzień
AMMAN – KRAKÓW
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko, odprawa bagażowo – paszportowa. Powrót do Polski

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego